دانلود فایل*بررسي اختراع و تاريخچه راديو و بررسي ماهيت و برخورد امواج راديويي و مروري بر امواج RF در امواج ر*

بررسي اختراع و تاريخچه راديو و بررسي ماهيت و برخورد امواج راديويي و مروري بر امواج RF در امواج راديويي|bi
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان بررسي اختراع و تاريخچه راديو و بررسي ماهيت و برخورد امواج راديويي و مروري بر امواج RF در امواج ر آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

اختراع و تاريخچهاينکه چه کسي مخترع اصلي راديو است، که در آن زمان تلگراف بي سيم ناميده مي‌شد، مورد اختلاف است. ادعاهايي وجود دارد که ناتان ستابلفيلد راديو را پيش از تسلا و مارکوني ساخت، اما به نظر مي‌رسد که دستگاه وي به جاي ارسال راديويي با ارسال القايي کار مي‌کرده است. انسان بيش از 100 سال است که با امواج الکترومغناطيسي آشناست و امروز از آنها به طور وسيعي در زندگي خود استفاده مي‌کند و اين امواج در يک ميدان مغناطيسي و يک ميدان الکتريکي عمود بر هم بوجود آمده‌اند. ويژگي بارزشان که آنها را متمايز ساخته اين است که براي سير نياز به محيط‌ هادي ندارد و در خلا به راحتي حرکت مي‌کنند. امواج راديويي نيز دسته‌اي از اين فيزيک امواج هستند.گوگليلمو مارکوني (به ايتاليايي: ‎Guglielmo Marconi‏)[۱] (۲۵ آوريل ۱۸۷۴ ۲۰ ژوئيه ۱۹۳۷) مهندس برق ايتاليايي و دريافت‌کننده جايزه نوبل بود که سيستم بي‌سيم تلگرافي يا همان راديو را اختراع کرد. مارکوني رئيس فرهنگستان ايتاليا[۱] و عضو شوراي عالي فاشيستي ايتاليا بود.تأسيس کمپاني مارکونييکي از دستگاههاي فرستنده راديويي مارکوني او با موفقيت تمام سيستم مخابره بي سيم خود را در لندن بين ايستگاه مخابراتي ساليزبوري[۶] و بريستول[۷] در معرض نمايش گذاشت و در ژولاي ۱۸۹۷ کمپاني تلگراف بي سيم و سيگنال[۸] & [۹] را با مسووليت محدود تأسيس کرد. اين شرکت در سال ۱۹۰۰ به کمپاني تلگراف بي سيم مارکوني تغيير نام داد. در همان سال سيستم بي سيم خود را در حضور مقامات دولتي ايتاليا در اسپتزيا[۱۰] به معرض نمايش گذاشت. اين نمايش در ايتاليا در فاصله ۱۲ مايلي انجام شد که رکوردي چشمگير تا آن زمان بود.در سال ۱۸۹۹ ارتباط تلگراف بي سيم ميان دو کشور فرانسه و انگليس برقرار شد. او ايستگاههاي بي سيم ثابتي را در نيدلز[۱۱] ، ايسل آو ويت[۱۲] ، بورن موث[۱۳] و پس از آن در هاون هتل[۱۴] ، پول[۱۵] و دورست[۱۶] ايجاد کرد. وي همچنين در سال ۱۹۰۰ شماره مشهور ۷۷۷۷ را براي امتياز مخابرات بي سيم هم فرکانس را به نام خود ثبت کرد.[ويرايش] يک فرضيه با اثبات تجربيدر دسامبر سال ۱۹۰۱ او توانست فرضيه امواج راديويي که تحت تأثير چرخش زمين و در مدار آن قرار نمي‌گرفتند را اثبات کند. او با بيان اين فرضيه اقدام به مخابره کردن اولين سيگنالهاي امواج راديويي در اقيانوس اطلس ميان پولدهو[۱۷] ، کورن وال[۱۸] و سنت جونز[۱۹] ، نيوفوندلند به فاصله ۲۱۰۰ مايلي مخابره کرد.سالهاي ۱۹۰۲ تا ۱۹۱۲ او اختراعات ديگري را به ثبت رساند. در ۱۹۰۲ در طول سفر دريايي خود به فيلادلفياي امريکا تأثيرات روشنايي روز و ارتباط مستقيم آن با ارتباطات و امواج بي سيم را کشف کرد و در همان سال امتياز ردياب مغناطيسي خود را که پس از آن تبديل به گيرنده استاندارد امواج راديويي شد ثبت نمود. اين گيرنده براي سالهاي طولاني يک الگوي استاندارد و جامع بود.مطالب دیگر:
📖روش تحقیق (قسمت دوم)رشته حسابداری📖بیوشیمی(بخش اول)رشته دامپروری گرایش تغذیه دام📖جزوه بیوشیمی(بخش دوم)📖مجموعه تست دروس رشته دامپروری گرایش تغذیه دام📖جزوه تغذیه دام وطیور📖زبان تخصصی رشته دامپروری گرایش تغذیه دام📖تحقیق در عملیات پیشرفته📖دانلود جزوه زبان تخصصی رشته ریاضی کاربردی.📖جزوه آنالیز حقیقی رشته ریاضی کاربردی📖اکولوژي زراعی📖جزوه فیزیولوژي گیاهان زراعی📖جزوه گیاهان علوفه اي و صنعتی📖جزوه غلات و دیم کاري📖مسائل سیاسی و اقتصادي جهان سوم(بخش اول)📖مسائل سیاسی و اقتصادي جهان سوم(بخش دوم)📖جامعه شناسی سیاسی غرب و ایران(بخش اول)📖کتاب تئوري سازمان مدیریت رشته مدیریت بازرگانی📖اندیشه هاي سیاسی غرب ،ایران و اسلام(بخش دوم)📖کتاب دروس تخصصی بازرگانی رشته مدیریت بازرگانی📖مجموعه تست (آمار)رشته مدیریت بازرگانی📖زبان تخصصی رشته معماری گرایش شهرسازی📖سازمان هاي بین المللی رشته معماری گرایش شهرسازی📖مطالعات ویژه شهري رشته معماری گرایش شهرسازی📖اصول فقه (بخش )1 رشته فقه ، الهیات📖عربی (فقه و مبانی حقوق) رشته فقه ، الهیات